تفاوت بین خطا و exception در برنامه نویسی


۰ امتیاز

من تا حالا فقط با زبان C برنامه نویسی کرده بودم و تو این زبان یه مفهوم کلی داشتیم به نام خطا یا همون error . مثلا وقتی یه عددی تقسیم بر صفر می شد میگفتیم خطا رخ داده یا مثلا حتی وقتی در انتهای یک خط سمیکالون نمیذاشتیم خطایی رخ میداد.
اخیر که تو دانشگاه شروع به کار با جاوا کردیم، یه مفهوم جدیدی به نام exception یا استثنا معرفی شده که این طور که معلومه با خطا متفاوته. اما هنوز دقیق تفاوت این دو تا رو متوجه نشدم . آیا تفاوت این دو در اینه که اکسپشن ها رو میشه اصطلاحا هندل کرد ولی ارور ها رو نمیشه؟ یا تفاوت دیگه ای هست...؟

پرسید۳۰ شهریور ۱۳۹۳
ramiiin۱ ۱ امتیاز

۱ پاسخ

۰ امتیاز

تفاوتشون فقط در همین نحوه ی هندل کردن و مدیریت ارور‌هاست. درضمن با exceptionها بنوعی شما مطمئن میشید که تمامی حالات برنامه درنظر گرفته شده و هنگام تست ویا دیباگ بسیار سریعتر عمل میکنید چون میدونید ارور کجا شکل گرفته و exception کجا throw شده.

پاسخ داد۲۹ آبان ۱۳۹۴
rezaseyf۱۰۱ ۲
پرسیده شده۲ سال پیش
تعداد نمایش۲۷۱ بار
به کدنویس خوش آمدید، جایی که شما می توانید به سادگی سوالات مربوط به دنیای برنامه نویسی خود را مطرح کرده و در کمترین زمان پاسخ خود را بگیرید ! پاسخ دهندگان در کدنویس همان اعضای سایت هستند که همگی از حرفه ای های حوزه های کامپیوتر ، نرم افزار ، وب ، پایگاه داده و سایر زمینه های مهندسی کامپیوتر هستند.
...